Przestrzeń – wymaga odpowiedniego zorganizowania

Luxum.pl www.climowool.pl/produkty.html

Okazuje się, że każdy na etapie projektowania domu marzymy o wielkich przestrzeniach i kliku pokojach. Oczywiście jest to wskazane, gdy mamy dużą rodzinę. Jednak w sytuacji, gdy ma to być nowe lokum dla trzy osobowej rodziny, według feng shui nie jest to dobre rozwiązanie.

Zasada tej sztuki owszem zakłada, że nie mamy się dusić w swoich mieszkaniach, ale równocześnie podkreśla, że dom ma być funkcjonalny, ale też ekonomiczny. Samo ogrzanie tylu pomieszczeń, które i tak przez większość dnia stoją puste mija się w ogóle z celem. Odpowiednio zachowane proporcje dają pozytywną energię, dlatego idealne domy to kuchnia, łazienka, sypialnia, salon, pokój dla dziecka oraz mały pokój dla gości, które w zupełności wystarczą.

Poza tym sam układ jest również niezwykle ważny. Szczególnie wyznaczanie stref dziennych i nocnych, ma tutaj ogromne, jeżeli nie najważniejsze znaczenie. Dlatego warto uwzględnić je wszystkie już na etapie projektu, bo potem trudno będzie zamienić kuchnie z salonem, czy łazienkę na sypialnie.